RSS feed

Welcome to my digital orienteering map archive!

On this site I will publish maps, courses and route choices from orienteering events I have attended.

SM-yön finaali (29/09/2012)
Sieltä niinikkäästi
Tolosenmäen taitotreeni (05/09/2012)
Wednesday 5 September 2012
Tolosenmäki, Kittee, KR
Mukava juosta uudessa maastossa.
Kuusoja keskari (30/08/2012)
Thursday 30 August 2012
Kuusoja, KR
Hiidenhuippu taito (29/08/2012)
Wednesday 29 August 2012
Hiidenhuippu, Samuli Launiainen
Rennon kovaa hapenotto auki
Likistysveto SM-kisaan (23/08/2012)
Thursday 23 August 2012
Mustalampi, SP
Verkkasuunnistus ja likistys
am-viesti (12/08/2012)
Sunday 12 August 2012
hinnerjoki
hyvin meni
Tahkovaaran keskari (10/08/2012)
Friday 10 August 2012
Juuka, JuI
Polvi kolahti kallioon 28min kohilla. Piti hölkätä loppu. Suunnistus oli kohtalaista ykköstä lukuun ottamatta, vielä pitäis...
Kuusoja pitkä (08/08/2012)
Wednesday 8 August 2012
Kuusoja, KR
Luulin, että kyseessä oli pitkä lenkki, mut se olikin kisa. Ok suoritus kuitenkin.
Finaali (28/07/2012)
Saturday 28 July 2012
Niinivaara, Matu
Välierä (28/07/2012)
Saturday 28 July 2012
Niinivaara, Matu
Karsinta (28/07/2012)
Saturday 28 July 2012
Siilainen, Matu
Mustalampi pitkä (25/07/2012)
Wednesday 25 July 2012
Mustalampi, KR
Neljä vetoa vihellyksineen. Yhteensä noin 40min kisavauhtia. Hyvä oli vedellä kesäillassa. Havaintona kuitenkin se, että tar...
KontUn kuntsarit (24/07/2012)
Tuesday 24 July 2012
Kontioniemi
Kova taisto Nopos-Pekan kanssa. Sillä oli kovempi vauhti, mut suunnistin Börjen peräänkuuluttamalla sujuvuudella ja se riitti ...
Oinasvaara middle (18/07/2012)
Wednesday 18 July 2012
Oinasvaara, KR
Oli se taas hienoa. Kainuun jälkeen tommonen pohja tuntuu raskaalta juosta.
Kainuuseen valmistava osa 2: pikkusupat ja tasaise (23/06/2012)
Neljä vauhdikasta vetoa. Lopussa yritin irtiottoa itsestäni, en päässyt karkuun.
Kainuuseen valmistava osa 1: isot supat (21/06/2012)
Thursday 21 June 2012
Hiililammet, Ari Niiranen
Likistysveto Jukolaan valmistaen (14/06/2012)
Perinteeksi muodostunut lyhyt likistysveto, jolla haetaan kulku Jukolaan. Sakke lähti minuutin eteen ja lopussa pääsin ohi kun ...
MC-katsastuksiin valmistava 2 (06/06/2012)
Hiillostin Anton Kuukkaa. Kuukalla kesti kuuppa.
MC-katsastuksiin valmistava 1 (06/06/2012)
Viisi kappaletta suunnistusvetoja. Yritin hakea tuntumaa maastoon, sekä sitä vauhtia, millä pystyn menemään ilman virheitä. ...
SM-sprint valmistava osa2 (02/06/2012)
Saturday 2 June 2012
Kangasala, Jarkko
Hyvä alue. Treenissä ei niin rankaise vaikka vähän tulisi vääriäkin reittejä.
SM-sprint valmistava osa1 (01/06/2012)
Friday 1 June 2012
Niinivaara, Aaro
Katsastus keskarin malli (31/05/2012)
Thursday 31 May 2012
Utranharju, SP
Aika rankka latu tuli tehtyä.
Taitojen taito (16/05/2012)
Wednesday 16 May 2012
Kaakkuri, SP
Viivalla ei pysy
Taitoharjoituksena suunnistusvedot (09/05/2012)
Wednesday 9 May 2012
Vaivio, Samuli Launiainen
Tarkemmassa analyysissä paljastui hylsy rastilta viisi.
WOC 2013 long distance (08/05/2012)
Tuesday 8 May 2012
Kerolankangas, SP
Tiomila valmistava (02/05/2012)
Wednesday 2 May 2012
Hoprinkallio, Börje ja Mari
Lähtöväli puoli minuuttia, mukana Vellu, Santeri, Miika ja Nurtsi. Nurtsi veti ekan hirvittävän kovaa.
Joensuu, suunnistajan paratiisi (24/04/2012)
Tuesday 24 April 2012
Lehmonsärkkä, SP
Lunta pirusti, mutta rinteet osin sulia. Kai ne lumet kuukauden sisään sulaa.
Distanssisprintti2 (13/04/2012)
Friday 13 April 2012
Yliopisto, Launiainen
Distanssisprintti1 (13/04/2012)
Friday 13 April 2012
Niinivaara, SP
Pikamatka reipasta/kovaa (08/04/2012)
Sunday 8 April 2012
Lintuvuori, Eura
Meni aika hyvin
Lämmittely (08/04/2012)
Sunday 8 April 2012
Lintuvuori, Eura
Verrytellen ennen reipasta
Pahnaanmaa (07/04/2012)
Viime syksyn SM-pitkän naisten B-finaali. Lunta ei juuri ollenkaan ja selkäkin parempi. Kompassin käyttö oli kohtalaisesti han...